Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100518 Library:30122 in /home/ankara3/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
HATAY ŞUBE YÖNETİM KURULU ÜYEMİZE YÖNELTİLEN HAKSIZ SUÇLAMALARI KINIYORUZ! - Eğitim İş Ankara 3 Nolu Şube
Dolar : Alış : 30.9096 / Satış : 30.9652
Euro : Alış : 33.3931 / Satış : 33.4533

HAVA DURUMU
hava durumu

ankara

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 59 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HATAY ŞUBE YÖNETİM KURULU ÜYEMİZE YÖNELTİLEN HAKSIZ SUÇLAMALARI KINIYORUZ!

19 Ekim 2017 - 807 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»HATAY ŞUBE YÖNETİM KURULU ÜYEMİZE YÖNELTİLEN HAKSIZ SUÇLAMALARI KINIYORUZ!
HATAY ŞUBE YÖNETİM KURULU ÜYEMİZE YÖNELTİLEN HAKSIZ SUÇLAMALARI KINIYORUZ!

İfade özgürlüğü üzerindeki baskılar, AKP’nin ilerici öğretmenlere duyduğu öfke ile birleşince eğitim alanındaki karanlık tablo biraz daha şekillenmektedir.

Bilindiği üzere; FETÖ ile mücadele adı altında başlatılan OHAL ve KHK’lar süreciyle sadece FETÖ ile ilgili olduğundan şüphe edilen öğretmenlerin değil; Cumhuriyetçi, mevcut eğitim sisteminin gericileştirilmesinin karşısında duran birçok eğitimci de mesleğinden edilmiştir.

Bu keyfiyete dayanan tırpan uygulamalarından birisi de (bu kez KHK’lara yaslanma gereği bile duyulmadan) Hatay Samandağ’da Yüksel Acun Anadolu Lisesi’nde İngilizce öğretmenliği yapan Eğitim İş Hatay 1 No’lu Şube Yönetim Kurulu üyemiz Gülden Yuva’yı vurmuştur.

Yuva hakkında, kendisine ait olduğu iddia edilen bir Facebook hesabından yola çıkılarak soruşturma başlatılmış, tebligatlar zamanında yapılmadığı için üyemiz, hakkındaki soruşturmayı son dakika öğrenebilmiştir. Bu kısa sürecin sonunda Yuva, açığa alınmıştır.

TUTARSIZ SUÇLAMALAR

Söz konusu Facebook hesabındaki, Deniz Gezmiş, Mahir Çayan, Hikmet Kıvılcımlı gibi Türk Solu’nun değerlerinden olan isimlere dair yapılan paylaşımlar suç sayılmış, yine işlerine ve özgürlüklerine kavuşmak için kendi bedenleriyle mücadele eden Nuriye ile Semih’e dair paylaşımlar, “teröristlerin propagandasını yapmak” olarak tarif edilmiştir.

Nuriye ile Semih öğretmen hakkında henüz kesinleşmiş bir yargı kararı yokken, Yuva’ya suçlama yönelten savcılık hükmü çoktan vermiş, belli ki yargılamayı kafasında bitirmiştir.

HUKUK, KİŞİYE GÖRE DEĞİŞEMEZ!

Öte yandan; hatırlanacak olursa 12 Eylül Referandumu öncesi AKP, cuntacıları yargılayacağı iddiasıyla evet oyu toplamaya çalışırken, idam edilen sosyalistlerin adını sıkça kullanmış, miting alanlarında gözyaşları dökme taktikleri uygulamıştı. O zaman ve iktidarı elinde tutanlar tarafından anıldığında suç sayılmayan bu isimler, nasıl oluyorsa ilerici bir öğretmenin andığı iddia edilince “örgüt propagandası”nın kanıtı olmuştur.

Hukukun netliği, çelişmezliği ve herkese eşit durması ilkeleriyle çelişen bu garip durumun derhal sonlandırılmasını, Şube Yönetim Kurulu üyemiz Gülden Yuva’nın mesleğine ve öğrencilerine kavuşturulmasını istiyoruz.

Ülkenin hangi köşesinde olursa olsun, hiçbir eğitimcinin hak etmediği bir uygulamaya maruz kalmasını kabul etmiyor, bu haksızlıkların hepsine karşı mücadele edeceğimizin altını bir kez daha çiziyoruz!

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :