Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100518 Library:30122 in /home/ankara3/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
ÖĞRETMENE ŞİDDET MÜNFERİT DEĞİL POLİTİKTİR! - Eğitim İş Ankara 3 Nolu Şube
Dolar : Alış : 30.9096 / Satış : 30.9652
Euro : Alış : 33.3931 / Satış : 33.4533

HAVA DURUMU
hava durumu

ankara

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 59 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÖĞRETMENE ŞİDDET MÜNFERİT DEĞİL POLİTİKTİR!

18 Ekim 2017 - 826 kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»ÖĞRETMENE ŞİDDET MÜNFERİT DEĞİL POLİTİKTİR!
ÖĞRETMENE ŞİDDET MÜNFERİT DEĞİL POLİTİKTİR!

AKP’nin toplumu kutuplaştırıcı, öfke empoze eden politikaları ve eğitimciliği itibarsızlaştırma hamleleri, maalesef her geçen gün meyvesini vermektedir.

Dün İzmir Karabağlar Atatürk Anadolu Teknik Lisesi’nde Eğitim-İş üyesi müdür baş yardımcısı Erol Gönç, okulun bahçesinde, okul ile ilgisi olmayan kişilerce dakikalarca darp edilmiştir.

Okul bahçesinde, kantin önünde okuldan olmayan bir grup şahsın, yüksek sesle müzik dinlediğini ve sigara içtiğini gören üyemiz, sorumlu bir eğitimciye yakışır biçimde şahısların yanına giderek uyarmış, müziği kapatmalarını ve sigaraları söndürmelerini istemiştir. Bu uyarısı nedeniyle hakarete maruz kalan Erol Gönç, bunun üzerine şahıslardan okulu terk etmelerini istemiş ancak karşılığında dakikalarca kaba şiddete maruz kalmıştır.

Olaya görgü tanığı olan bir öğretmenin dahi ayırma çabaları sonuçsuz kalmış, öğretmenimizin boynu sıkılmış, tekmelenmiş ve yüzünde sigara söndürülmeye çalışılmıştır. Bu korkunç darp hadisesi sırasında öğretmenimiz, saldırganların ağza alınmayacak küfürlerine de maruz kalmıştır.

Vandalların bu saldırısı sırasında üyemiz Erol Gönç’ün burnu kırılmış ve kendisine 7 gün iş görmez raporu verilmiştir.

 

OKUL BAHÇELERİ ARKA SOKAĞA DÖNDÜ

Türkiye’nin her yerinden okul önlerinde çetelerin, servis mafyalarının, uyuşturucu tacirlerinin cirit attığı haberlerinin ardı arkası kesilmemesine, İstanbul Pendik’te bir okul çıkışında kurşunlara hedef olarak yaşama gözlerini yuman gencecik Helin Palandöken’in kanı henüz kurumamışken, Milli Eğitim Bakanlığı ve ilgili mülki amirler, okulların güvenliğini sağlamak konusunda yeterli bir adım atmamakta, bu durum bilgi yuvası olması gereken okullarımızı 3.sayfa haberlerine konu etmektedir.

Okullarımız, daha gelişiminin tamamlamamış çocuklarımız ve gençlerimizin kendilerini en güvende hissetmesi gereken yerlerdir. Ülkenin geleceği olan çocuklarımızın ve onların emanet edildiği öğretmenlerimizin okullarda güvenliğini sağlayamamak demek, geleceğe sahip çıkamamak demektir.

En ücra köşelere tayin edildiğinde bile “vatan toprağıdır” diyerek görev alanı kabul eden, hali hazırda yoksulluk ve işsizlikle her an burun buruna getirilen Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim neferleri, toplumda baş tacı edilmesi gerekirken; AKP’nin itibarsızlaştırma politikaları sayesinde her türlü saldırıya açık hale gelmiştir.

 

HESABINI SORACAĞIZ!

Milli Eğitim Bakanlığı’na çağrımızdır:

Atatürk’ün dediği üzere yeni nesiller öğretmenlere emanetse, öğretmenlerin çalışma güvenliği de sizlerin sorumluluğudur!

Öğretmenlerin okul içinde ve dışında güvenliğini sağlamak sizin oturduğunuz makamların asli görevlerindendir. Okul bahçeleri ve önlerini günün her saatinde tehlikelerden arındırıp, öğretmene şiddet hadiselerinin önüne geçiniz!

Zira bu elim hadiselerin kendi yanlış politikalarının sonucu olduğunu görmeyen, bu utanç hadiselerini münferit sayan, bu şiddet sarmalına uzaktan bakan, kendi sorumluluğundaki kamu görevlilerin güvenliğini sağlamaktan aciz bir Bakanlık, hükümsüz olacaktır!

Eğitim-İş olarak bu ve benzer öğretmene şiddet hadiselerinin hepsinin karşısında dikileceğimizi, tüm hukuki yollarla hesap soracağımızı ve tepkimizi tüm demokratik yollarla ortaya koyacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz!

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :